Zaměření na digitální bezpečnost začíná přinášet ovoce

 

DEKRA vyskočila o 11 procent v tržbách

  • Odborná organizace zvýšila v roce 2021 tržby na více než 3,5 miliardy eur
  • Upravený EBIT ve výši 226 milionů eur, o 15 procent více než v předchozím roce
  • Kontroly motorových vozidel: Vstup na tři nové trhy upevňuje vedoucí postavení na globálním trhu
  • Elektromobilita: Patentovaný rychlý test ukazuje „zdravotní“ stav trakční baterie
  • Služby v oblasti udržitelnosti nabízejí obrovský tržní potenciál
  • DEKRA očekává v roce 2022 expanzi i navzdory obtížným podmínkám

 

Navzdory masivnímu ekonomickému dopadu války na Ukrajině a pandemie koronaviru očekává DEKRA v aktuálním fiskálním roce růst kolem pěti procent. Očekává se, že počet zaměstnanců dále vzroste o více než 1 000 (2021: 47 770, 2020: 43 990). Ve druhém roce pandemie expertní organizace prokázala svou odolnost: Tržby vzrostly o 10,9 procenta na více než 3,5 miliardy EUR v roce 2021. Zisk před úroky a zdaněním (upravený EBIT) byl s 226,0 miliony EUR přibližně stejný jako v době před-koronavirové v roce 2019. Čistý zisk se v roce 2021 zvýšil zhruba o 50 procent, tj. 47,6 milionu EUR, na 141,5 milionu EUR (předchozí rok činil: 93,9 milionu EUR) – a byl tak o více než 20 milionů EUR vyšší než v silném roce 2019.

 

Stan Zurkiewicz, nový předseda představenstva, připisuje tento pozitivní vývoj v nestabilním prostředí především silné pozici společnosti na trhu, orientaci na zákazníka, obětavosti zaměstnanců a zrychlující se digitalizaci. „Jsme v úzkém kontaktu s našimi zákazníky a jejich potřebám a soustředíme se na pět oblastí s vysokým růstem, v nichž vyvíjíme digitální služby budoucnosti,“ řekl 42letý muž, který převzal taktovku od dlouholetého generálního ředitele Stefana Kölbla v dubnu tohoto roku. V kontextu digitalizace DEKRA těží ze zcela nových požadavků na bezpečnost, které je třeba splnit, například ve vztahu k otázkám kybernetické bezpečnosti a propojené mobility. S kapitálovými výdaji ve výši více než 140 milionů EUR v roce 2021 položila DEKRA základy pro další růst v oblasti digitalizace a řízené internacionalizace – například v asijsko-pacifickém (APAC) regionu.

 

Nový generální ředitel DEKRA dal novinářům ve Stuttgartu jasně najevo, že požadavky na bezpečnost se rychle vyvíjejí v důsledku rostoucí konektivity produktů a systémů a klimatických změn. Zatímco DEKRA bude klást důraz na všechny aspekty bezpečnosti pro lidi, digitální zabezpečení osobních údajů a síťových systémů je také vysoce na pořadu dne. „Vylepšili jsme naši strategickou pozici a přidali digitální bezpečnost a udržitelnost do naší Strategie 2025,“ řekl Stan Zurkiewicz. „Obojí je nyní součástí naší DNA.“ To se také odráží ve strategickém cíli společnosti DEKRA – stát se uhlíkově neutrální do roku 2025.

 

Video ke zhlédnutí ZDE

 

 

Úplná tisková zpráva (EN) a Výroční zpráva 2021-2022 (EN) ke stažení:

DEKRA-annual-press-conference-2022_EN.pdf
DEKRA_Annual-Report_2021 finance_EN.pdf