DEKRA vytvořila od roku 2015 přibližně 5000 pracovních míst

 

  • Objem investic, soustředěný na digitalizaci, do roku 2025 činí 500 miliónů Eur
  • Celé portfolio služeb bude do roku 2025 digitalizováno
  • Kybernetická bezpečnost a umělá inteligence jsou klíčovým odvětvím budoucnosti
  • Asijský trh slibuje v roce 2021 nadprůměrný růst
  • Obrat 2020 téměř na úrovni předchozího roku s vyšším provozním peněžním tokem
  • DEKRA získala ocenění EcoVadis Platinum za udržitelnost

DEKRA jako významný partner v oblasti testování, inspekce a certifikace inteligentních a propojených produktů obstála jako spolehlivý zaměstnavatel, a to i během koronavirové krize v roce 2020. Počet kmenových zaměstnanců vzrostl o 400 zaměstnanců k téměř  30 tisícům celkově.
„Díky naší široké škále odborných pozic, globálnímu zastoupení a neustále probíhajícímu procesu optimalizací se nám podařilo negativní dopady související s epidemií koronaviru snížit na minimum,“ řekl Stefan Kölbl, předseda představenstva DEKRA u příležitosti oznámení výsledků hospodaření na virtuální tiskové konferenci ve Stuttgartu.

DEKRA dosáhla ročního obratu ve výši 3.2 milionů EUR, tedy téměř stejné úrovně jako v předchozím roce – bez započtení poklesu obratu divize Temp Work. Provozní cash flow vzroslo o 70 milionů eur. Pokles zisku byl nižší, než se čekalo. Pan Kölbl považuje rok 2021 za rok plný nadšení z nových začátků a nových příležitostí k růstu, což se odráží také v nedávných jmenováních do řad správní rady:

  • Expertka na digitální transformaci a oblast IT, paní Ulrike Hetzelová, která přišla z firmy Bosch, nadále povede rozvoj digitální správy v pozici výkonné CTO.
  • Pan Stan Zurkiewicz, který během posledních pěti let dohlížel na důležitý rozvoj v oblasti jižní a východní Asie, je nyní zodpovědný za další globální expanzi v pozici výkonného COO.

DEKRA by ráda v roce 2021 využila dva celosvětové megatrendy – digitalizaci a udržitelnost, jako svou výhodu. Počet kmenových zaměstnanců plánuje DEKRA navýšit o dalších min. 1000 zaměstnanců a to právě díky rozvoji v oblasti digitálních služeb. Celkový počet zaměstnanců, včetně pracovníků na dočasný úvazek, tak přesáhne počet 45 tisíc zaměstnanců.

Zprávu je možné shlédnout na interaktivním webu ZDE.

 

Úplná tisková zpráva (EN) a Výroční zpráva 2020-2021 (EN) ke stažení:

DEKRA-annual-press-conference-2021_EN.pdf
DEKRA_Annual-Report_2020-20211_finance_EN.pdf