Náš test baterií elektrovozidel poskytuje transparentní měření kapacity baterie s výsledky v řádu minut.

Jako odborníci na elektromobilitu s dlouholetými zkušenostmi ve společnosti DEKRA víme, že zdravotní stav baterie, definovaný jako zbývající kapacita baterie ojetého elektromobilu, má velký vliv na hodnotu a výkon vozidla.

Náš test baterií pro elektromobily, založený na webové aplikaci, poskytuje přesný obraz o stavu baterie na základě 15minutové analýzy. Naše řešení pokrývá velké množství modelů elektromobilů od různých výrobců a poskytuje nezávislé výsledky testu baterií, na které se můžete spolehnout při používání, nákupu a prodeji ojetých elektromobilů.

 

Výhody našeho testu baterií EV:

 • Analýza stavu baterie elektromobilu za 15 minut
 • Vynikající poměr času a přesnosti díky naší rozsáhlé databázi a patentovanému algoritmu
 • Jednoduchý proces testování: connect – accelerate – report
 • Výsledky testů baterií elektromobilů nezávislé na výrobci
 • Přehledná zpráva o stavu baterie určuje zbývající kapacitu baterie.
 • Okamžité doručení výsledku testu e-mailem

 

Transparentní určení zbytkové kapacity díky našemu rychlému a přesnému testu baterie

Baterie elektromobilu je hlavním ukazatelem hodnoty vozidla. Nepříznivé podmínky, jako je neefektivní styl jízdy, vysoká rychlost jízdy, horko a zima, počet ujetých kilometrů, nabíjecí cykly a mnoho dalších faktorů, mohou snížit kapacitu baterie. Náš test poskytuje spolehlivé a transparentní určení zbývající kapacity baterie, aby kupující a prodejci mohli lépe odhadnout hodnotu, funkčnost a výkonnost ojetých elektromobilů.

Náš test baterie určí kapacitu použité baterie elektromobilu během 15 minut ve čtyřech krocích:

 1. Příprava: Na svém chytrém telefonu otevřete URL adresu testu baterie. Připojte komunikační rozhraní vozidla (VCI) ke kabelu a poté kabel k portu OBD.
 2. Statický test: Po zadání obecných údajů o vozidle se načtou požadované diagnostické údaje a ověří se celková připravenost.
 3. Dynamický test: Data se shromažďují během krátkého zrychlení.
 4. Zpráva DEKRA: Vyhodnocení je připraveno během několika minut a ukazuje zbytkovou kapacitu baterie v jasném a srozumitelném formátu. Celou zprávu s dalšími informacemi lze uživateli zaslat e-mailem.

Test baterie s patentovaným algoritmem byl ověřen prestižní univerzitou RWTH Aachen. Test je sofistikovaný, rychlý a přesný a jeho další výhodou je nezávislé a objektivní posouzení zbytkové kapacity baterií elektromobilů. To pomáhá podporovat transparentnost a důvěru v souvislosti s prodejem ojetých elektromobilů.

 

Často kladené dotazy

Jaké faktory ovlivňují stárnutí baterie elektromobilu?
Stáří baterie není pouze funkcí času (kalendářní stáří), ale také cyklického nabíjení a vybíjení (cyklické stáří). Se stárnutím baterie se postupně snižuje její kapacita, což ovlivňuje dojezd vozidla. Stárnutí trakční baterie elektromobilu znamená zhoršení jejích vlastností. Kromě stárnutí ovlivňují zdravotní stav baterie elektromobilu a následně její kapacitu vysoké teploty, přebíjení (vysoké napětí), hluboké vybíjení (nízké napětí), vysoký nabíjecí proud.

Proč je důležité znát zbývající kapacitu baterie elektromobilu?
Baterie je nejdražší součástí elektromobilu, a proto je její stav (SoH) – definovaný jako její zbývající kapacita – klíčovým faktorem při určování hodnoty vozu. SoH se rychle snižuje od 70-80 % původní kapacity baterie. Pomocí našeho testu lze kapacitu baterie přesně změřit. To je skvělá zpráva pro prodejce automobilů, leasingové společnosti i soukromé osoby, protože to poskytuje základ pro transparentnější prodejní jednání. Poskytuje také jasný a přesný údaj o skutečné kapacitě baterie, a tím i údaj o použitelnosti.

Jak se tento test baterií pro ojeté elektromobily liší od jiných testů?
Toto řešení nabízí rychlé a přesné výsledky, které jsou dodány v řádu minut, nikoli hodin, což je typické pro jiné testy baterií. Tyto zdlouhavé postupy vyžadují vybití nebo nabití baterie, zatímco DEKRA test baterie nikoli. Ve skutečnosti lze náš test dokončit přibližně za 15 min. Přesnost testu byla ověřena univerzitou RWTH Aachen a také různými výrobci automobilů.

Existují nějaké předpoklady pro testování?
Aby bylo možné se s mobilní aplikací spojit prostřednictvím komunikačního rozhraní vozidla (VCI), musí být vozidlo vybaveno palubním diagnostickým rozhraním (OBDI). Kromě toho musí baterie splňovat následující předpoklady:

 • Stav nabití (SoC) kolem 40-80 %
 • Teplota baterie mezi +10 °C a +30 °C
 • Rozdíly teplot jednotlivých článků v rámci baterie <2 °C

Pokud tyto podmínky nejsou splněny, zobrazí se chybové hlášení. Pro dynamickou zkoušku je pro zrychlení nutný prostor 100 metrů.

Jak přesně test funguje?
Postup je založen na měření různých údajů o baterii, jako jsou proudy a napětí při zatížení, tj. při krátkém zrychlení, prostřednictvím VCI. Skutečné know-how však spočívá v klasifikaci zde naměřených hodnot. Za tímto postupem stojí velmi složitá, velmi propracovaná databáze a patentovaný algoritmus. Základní údaje jsou předem stanoveny pro každý typ vozidla pomocí měření, která probíhají za nejrůznějších podmínek; následuje vhodné strukturování a další složité výpočty, v některých případech s pomocí umělé inteligence. Celý proces označujeme jako „parametrizaci“. Hodnoty naměřené v testovacím případu se pak vyhodnocují na základě těchto parametrů specifických pro daný typ.

Co zpráva obsahuje a jak ji získám?
Přehledná zpráva obsahuje hodnotu SoH, údaje OEM, jako je jmenovitá kapacita, napětí a proud článku, a také obecnější informace o vozidle, jako je model, identifikační číslo vozidla a počet ujetých kilometrů. Výsledek je k dispozici ihned po vyhodnocení a lze jej zaslat uživateli e-mailem.

U kterých typů vozidel lze v současné době test baterie provádět?
Dosud jsme parametrizovali velké množství modelů. Jsou mezi nimi modely různých německých a evropských výrobců, ale také asijských značek. Na dalších parametrizacích neustále pracujeme. Vzhledem k tomu, že proces parametrizace je velmi složitý, soustředíme se zpočátku na modely vozidel, které jsou často používány na určitém trhu nebo určitými zákazníky.

Pro objednání služby klikněte ZDE

Cena

Cena se stanovuje individuálně na základě rozsahu poskytované služby.


Kontaktujte nás

Zaujala Vás tato služba? V případě dotazu či za účelem poptávky se s námi spojte pomocí formuláře níže. Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvanáctset čtyřicet dva:

Kontakt:

Lukáš Riemer
lukas.riemer@dekra.com
+420 720 072 704

Zaujala Vás tato služba? Kontaktujte nás!
Lukáš Riemer, lukas.riemer@dekra.com, +420 720 072 704