STK OPAVA - JAKTAŘ

Slavkovská 518/39, OPAVA


FAQ

Kde najdu pravidla pro provádění TP?

Provádění technických prohlídek se řídí zákonem 56/2001 Sb. a prováděcí vyhláškou 211/2018 Sb. ve znění pozdějších změn a doplňků.

Pro informace o způsobu a rozsahu technických prohlídek klikněte zde

 

Co si vzít sebou na STK?


Na technickou prohlídku nebo měření emisí

si přineste originál velkého technického průkazu, osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz), peníze v hotovosti nebo platební kartu na zaplacení ceny prohlídky a měření emisí. Pokud máte emise již změřeny, nezapomeňte prosím protokol o měření emisí.

 

Na evidenční kontrolu

si přineste originál velkého technického průkazu, osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz), peníze v hotovosti nebo platební kartu na zaplacení ceny prohlídky.

 

Na technickou kontrolu před schválením nebo před registrací - dovoz -  

si přineste originál dokladu o registraci vozidla v zahraničí (zpravidla technický průkaz vydaný v zemi původu vozidla),  pokud máte tzv.COC list (Certificat of Conformity) a návod k obsluze vozidla, peníze v hotovosti nebo platební kartu na zaplacení ceny prohlídky a měření emisí. Pokud máte emise již změřeny, nezapomeňte prosím protokol o měření emisí.

 

Na technickou kontrolu před schválením - přestavbu -

si přineste originál velkého technického průkazu, osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz), peníze v hotovosti nebo platební kartu na zaplacení ceny prohlídky, vyjádření výrobce k přestavbě.

 

Na technickou prohlídku na žádost zákazníka

stačí osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz) a peníze v hotovosti nebo platební kartu na zaplacení ceny prohlídky.

Může být prohlídka provedena mimo STK?

Mimo STK může být provedena pouze prohlídka traktoru, nebo traktorového přívěsu/návěsu a to na plochách schválených Krajským úřadem. Ostatní vozidla musí vždy přijet na stanici technické kontroly - platí i pro evidenční kontrolu!

Mám vozidlo na leasing a nemám originál TP

Provozovatel vozidla je povinen vyžádat originál TP u leasingové společnosti s dostatečným předstihem, aby měl TP v termínu STK k dispozici.

Musím mít na vozidle kategorie N1 namontovanou přepážku?

Od 15.září 2009 je povoleno demontovat přepážku a ochranu bočních oken v nákladovém prostoru u vozidel kategorie N1, která konstrukčně vycházejí z vozidel kategorie M1, tzn. jakékoli vozidlo, které existuje i v provedení "Osobní automobil M1".

Vozidla, která mají v TP zápis "montážní automobil", nebo "montážní vozidlo", musí mít přepážku a ochranu bočních oken v nákladovém prostoru i nadále. Pokud by majitel takového vozidla chtěl přepážku demontovat, musí si zažádat o přestavbu vozidla.

Jak je to s foliemi na oknech?

Na zadní a zadní boční okna osobního automobilu si můžete nechat nalepit zatemňovací folie schváleného typu, na přední boční okna také, ale tyto folie společně se sklem musí propouštět nejméně 70% světla (téměř čiré folie). Na čením skle nesmí být nalepeny žádné folie.

Namontoval jsem nové tažné zařízení, co dál?

Pokud máte nové tažné zařízení, je třeba jej zaevidovat na příslušném úřadě, předtím přijeďte s technickým průkazem a typovým listem tažného zařízení na evidenční kontrolu, kde Vám zkontrolujeme montáž T.Z.a zapojení elektroinstalace a vydáme protokol, potřebný pro registraci T.Z. Pokud Vám kočí platnost technické pohlídky, můžete evidenční kontrolu spojit i s technickou prohlídkou a měřením emisí, V tom případě Vám bude platnost TP stanovena pouze na 30 dnů a po registraci T.Z. bude prodloužena na dva roky.

Mohu si namontovat xenonová světla?

Vozidla, která jsou z výroby vybavena světlomety s xenonovými výbojkami jsou již takto homologována ve zkušebně. Jedná se o speciální světlomety jejichž optika je přizpůsobena xenonovým výbojkám. Tyto světlomety jsou označeny písmenem "D". Dále musí být podle předpisu EHK č.48 takové vozidlo vybaveno automatickým nastavením sklonu světlometů (funguje v závislosti na zatížení vozidla a bez zásahu řidiče) a ostřikovači světlometů. Z těchto důvodů je montáž xenonových výbojek místo halogenových žárovek nepřípustná.

Kdy mi končí platnost technické prohlídky?

Platnost technické prohlídky je vyznačena v technickém průkazu a v tento den končí. Vyznačení měsíce a roku na kontrolní nálepce má pouze orientační charakter a technická prohlídka neplatí až do konce měsíce.

Jak je to s povinnou výbavou?

Motorová vozidla musí být vybavena:


  • zvedákem
  • klíčem na matice (šrouby) kol
  • náhradním kolem
  • výstražným trojúhelníkem
  • lékárničkou s předepsaným obsahem
  • reflexní vestou

První tři položky mohou být nahrazeny soupravou pro opravu pneumatik, nebo smlouvou s asistenční službou, která v případě defektu zajisí opravu

Motocykly musí být vybaveny pouze lékárničkou (s výjimkou mopedů),

Městské autobusy a zásahové požární automobily a komunální vozidla nemusí být vybavena náhradním kolem, klíčem na matice kol a zvedákem,

Autobusy a sanitní vozidla musí být vybavena předepsaným počtem hasicích přístrojů,

Vozidla nad 3,5t a přívěsy nad 750 kg musí být vybavena předepsaným počtem zakládacích klínů.

Přesné podmínky se dočtete v §32 vyhlášky č.153/2023 Sb.

Sledujte nás na Facebooku

Způsob provádění technických prohlídek naleznete na www.stkinfo.cz.


© DEKRA WebEngine

DEKRA CZ a.s.