STK Opava

Slavkovská 518/39, OPAVA

Odklad STK o 10 měsíců na základě opatření Rady EU

 

Vážení motoristé,

 

jistě jste se doslechli nebo dočetli, že Evropský parlament a Rada EU vydala zvláštní opatření, podle kterého se prodlužuje platnost technických prohlídek končících mezi 1.9.2020 a 30.6.2021 o 10 měsíců. Toto opatření bylo vydáno proto, aby provozovatelé vozidel, mající auto v zahraničí, v depozitu, nebo se cítí ohroženi nákazou a proto se kvůli pandemii Covid 19 nedostali včas na STK a ta jim propadla, nemuseli porušovat zákony a nelegálně nebo složitě a draze přepravovat svá vozidla na prohlídku, ale stihli ji v klidu vyřídit, až nebezpečí pominou, hranice se otevřou atd. Není povinné, aby všichni, jimž v uvedeném období končí platnost STK prohlídku odkládali zejména pokud vozidlo normálně provozují.

 

Pokud se rozhodnete využít tohoto opatření a odložíte technickou prohlídku svého vozidla o 10 měsíců, nezískáte tím vůbec nic protože:

 

- I když zdánlivě ušetříte 700-800 Kč (podle cen konkrétní STK) za 10 měsíců prohlídky, je téměř jisté, že do doby, než přijedete po 10.měsících na STK budou ceny vyšší, a to jak za měření emisí, tak za prohlídku. Součet rozdílů cen za obě prohlídky může být i vyšší, než zdánlivě uspořená částka.

 

- Přijedete na STK v období leden-duben 2022, kdy budou stanice naprosto přeplněny, nebudou stíhat odbavovat všechny klienty, čekací doby budou několik hodin. Může se stát, že vás STK vůbec na prohlídku nevezme a budete čekat několik dní-týdnů na volný termín s propadlou STK a tudíž vozidlem nezpůsobilým k provozu

 

- Každá další technická prohlídka Vám bude vycházet na takto přeplněné období leden – duben v sudé roky, takže stejné martyrium Vás čeká až do konce životnosti Vašeho auta.

 

- V případě nehody budete vystaveni podrobnému zkoumání pojišťovny, zda se provozovatel vozidla, které je normálně v každodenním provozu ale který přesto využívá odkladu technické prohlídky nesnaží srýt špatný technický stav vozidla a zda by nebylo možné zkrátit, nebo se vyhnout plnění za způsobené škody nebo újmy na zdraví.

 

Doporučujeme Vám ve vašem zájmu, pokud Vás situace kolem pandemie nijak neomezuje, přijeďte na prohlídku v termínu uvedeném v technickém průkaze Vašeho vozidla. Pokud už musíte kvůli pandemii prohlídku odložit, přijeďte jkamile to bude možné.

 

Přejeme mnoho šťastných kilometrů….

 

Vážení motoristé

Stanice technických kontrol a měření emisí fungují i při mimořádných opatřeních

Prosíme všechny, aby při jejich návštěvě dodržovali opatření související s výskytem nákazy, zejména dodržování odstupu 2 metry od jiné osoby a zakrytí dýchacích cest včetně nosu po celou dobu přítomnosti na stanici.

Děkujeme.

 

O nás

  • technické prohlídky vozidel všech kategorií (včetně traktorů)
  • měření emisí (benzín, diesel, LPG, CNG)
  • technické kontroly vozidel před schválením do provozu (dovozy, stavby, přestavby)
  • evidenční kontroly
  • prohlídky podvozku, brzd, seřízení světel na žádost zákazníka
  • zjištění chybějícího emisního předpisu pro zaplacení ekologického poplatku
  • zprostředkování výpsu technických údajů vozidla (dovozy) u Dekra a.s.
  • prodej ekologických plaket

Na měření emisí a na technickou prohlídku se prosím objednejte online v sekci rezervace. Evidenční kontroly, prohlídky přívěsů do 750kg, motocyklů a opakované technické prohlídky provádíme bez objednání.

Před každou prohlídkou je nutné demontovat poklice kol !

Sledujte nás na Facebooku

Způsob provádění technických prohlídek naleznete na www.stkinfo.cz.


© DEKRA WebEngine

DEKRA CZ a.s.