STK Hořovice - linka pro nákladní automobily

O společnosti

Základní charakteristika

STK Hořovice, spol. s r.o. vznikla v roce 1995. Na náklady mateřské organizace PROBO GROUP a. s. následně v roce 1999 byla postavena moderní stanice technické kontroly, která v oblasti technických kontrol autobusů a užitkových vozidel, včetně jejich přípojných vozidel, splňuje veškerá požadovaná kritéria pro tuto činnost. V roce 2000 byl po dostavbě zahájeni provoz stanice měření emisí. Technické prohlídky vozidel jsou prováděny na základě Rozhodnutí vydaného Krajským úřadem středočeského kraje . Technické kontroly jednotlivých druhů vozidel a výměnných nástaveb (dovozy) nebo malých sérií (přestaveb), před jejich schválením technické způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích, jsou prováděné na základě Oprávnění vydaným Ministerstvem dopravy ČR. Stanice měření emisí provádí kontrolní činnost na základě Rozhodnutí MÚ Hořovice.

Výhodou pro využití služeb poskytovaných společností je nejenom provedení technické kontroly a měření emisí vznětových motorů v jednom areálu, ale i možnost umytí vozidla či provedení oprav ve vedlejší servisní firmě PT REAL, spol. s r. o.

Hlavní činnosti

Jako jediná stanice technické kontroly vozidel v bývalém okrese Beroun nabízí STK Hořovice, spol. s r. o. pro všechna užitková vozidla nad 3,5 t,  přípojná vozidla všech kategorií, traktory a jejich přípojná vozidla a autobusy:

 • technické prohlídky
 • technické kontroly před jejich schválením do provozu na pozemních komunikacích
 • evidenční kontroly
 • měření emisí vznětových motorů všech kategorií.

 

Cíle společnosti

Cílem STK Hořovice, spol. s r. o. je poskytovat kvalitní komplexní služby v rámci státního odborného dozoru nad provozem vozidel na pozemních komunikacích řízeného Ministerstvem dopravy ČR.

Společnost je již v široké povědomosti firem na Berounsku, Rakovnicku, Příbramsku i Rokycansku. Další velkým zdrojem zákazníků jsou opravny nákladních automobilů v Hořovicích a nejbližším okolí.    Vzhledem k ještě stále zdaleka nenaplněné kapacitě, je jedním z našich hlavních cílů  neustále rozšiřovat počty zákazníků. To se daří v poslední době díky dobrému geografickému umístění, tj. 5 km od dálnice D5. Naše služby tím pádem využívají i vzdálené firmy především při cestách do EU.

Technologické vybavení

 • válcová zkušebna brzd, Hofmann Brekon 2.13 RS6
 • zařízení pro kontrolu seřizování světlometů MOTEX 7535 S
 • zařízení pro kontrolu geometrie přední nápravy KOCH HCD 2000
 • kontrolní a měřící zařízení DECELEROMETR CT 3010
 • zařízení pro kontrolu házivosti kol
 • zařízení pro zjišťování vůlí přední nápravy
 • zařízení pro kontrolu tlaku vzduchu v pneu

Způsob provádění technických prohlídek naleznete na www.stkinfo.cz.

Powered by DEKRA webengine
(c) 2011 DEKRA CZ, a.s.