Provedli jste výměnu náhradních dílů na svém vozidle? Přestože plní předpisové požadavky, nemají vyznačení příslušných homologací? Chcete mít jistotu, že Vaše vozidlo splňuje podmínky provozu na silničních komunikacích?

DEKRA nabízí možnost provedení kontroly vozidla a jeho dokumentace ve vlastní pověřené zkušebně MD ČR a vydání „Technického protokolu o kontrole náhradních dílů vozidla“, vystaveného na žádost zákazníka.

Na základě tohoto protokolu zapíše úřad obce s rozšířenou působností tuto skutečnost o použitých náhradních dílech do technického průkazu v části „Další záznamy“, textem „Na vozidle použity náhradní díly:“ a za tento text doplní zápis dle textu, uvedeného v „Technickém protokolu o kontrole náhradních dílů vozidla“. Toto se týká vozidel schválených v ČR po účinnosti zákona 56/2001 Sb. (po 01.07.2001).

„Technický protokol o kontrole náhradních dílů“ pověřené zkušebny MD ČR nelze vydat na náhradní díly, které nesplňují požadavky, stanovené předpisovou základnou (odlišné barevné provedení osvětlení, absence 3 brzdného světla…). Takové náhradní díly je nutné vyměnit nebo doplnit v souladu s požadavky, stanovenými předpisovou základnou.

[icon name=“file-pdf-o“ class=““ unprefixed_class=““] Odstranění závad


Společnost DEKRA provádí tuto službu na následujících pracovištích:


Kontaktujte nás

Zaujala Vás tato služba? V případě dotazu či za účelem poptávky se s námi spojte pomocí formuláře níže. Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvanáctset čtyřicet dva:

Kontakt:

Ing. Petr Říha
petr.riha@dekra.com
+420 602 339 591

Zaujala Vás tato služba? Kontaktujte nás!
Ing. Petr Říha, petr.riha@dekra.com, +420 602 339 591